Wzierniki

Treść

WZIERNIKI – WIZUALNA KONTROLA PRZEPŁYWU

WZIERNIKI RUROWE

Odporny na uderzenia, szklany cylinder jest umieszczony pomiędzy dwoma uszczelnionym kołnierzami, połączonymi śrubami. W śrubach zastosowano blokadę, co gwarantuje odpowiedni wstępny docisk pomiędzy uszczelką a szklanym cylindrem.

Plastikowa, przezroczysta osłona umożliwia obserwację wnętrza wziernika i zabezpiecza przed ewentualnymi odłamkami uszkodzonego cylindra szklanego. Alternatywnie można zastosować stalową siatkę ochronną.

WZIERNIKI PŁASKIE

Płaskie okienko z hartowanego szkła umieszczone jest pod nakrętką i uszczelnione dwiema uszczelkami. We wziernikach płaskich zastosowano szkło borosilikatowe, oferujące rewelacyjną wytrzymałość i odporność

WZIERNIKI NA CZWÓRNIKU

Wzierniki te wyposażone są w dwa przeciwległe wzierniki płaskie umieszczone na czwórniku.

Wszystkie rodzaje wzierników zostały zaprojektowane do wizualnej kontroli przepływu w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i pozostałych, gdzie muszą być zapewnione wysokie standardy higieny.

WZIERNIKI Z WYCIERACZKAMI

Wzierniki z wycieraczkami są używane w miejscach, gdzie płyny zawierają cząstki stałe z tendencją do agregacji. Wycieraczkę porusza się ręcznie, ale zapewnia to skuteczne usunięcie resztek z wewnętrznej powierzchni szybki.

OŚWIETLENIE WZIERNIKÓW

Oświetlenie wzierników może być realizowane:

  1. do wzierników na czwórniku kiedy światło przechodzi przez płyn
  2. do wzierników płaskich kiedy światło oświetla płyn

Oświetlenie przydaje się do szczelnych zbiorników, bojlerów, bunkrów, reaktorów, silosów, mieszadeł oraz do wizualnej kontroli przepływu w instalacjach.

Prawidłowo zainstalowane oświetlenie spełnia wymagania ochronne IP65 zgodne z EN 60 529 / DIN VDE 0470 Part 1 (kurzoodporne i odporne na strumień wody).